Kasia Walentynowicz

Ilustratorka i graficzka. Współzałożycielka marki gier planszowych Zagrywki. Twórczyni gry Psiechadzka. Związana ze studiem graficznym Homework. Autorka m.in. ilustracji do wszystkich edycji festiwalu filmowego Kino Dzieci, ilustrowanej identyfikacji miejsca edukacji rodzinnej U Króla Maciusia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, druków edukacyjnych towarzyszącym wystawom w Muzeum Narodowym w Warszawie, ilustracji do programów edukacyjnych w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i Cricotece w Krakowie. Autorka ilustracji do kilku książek. Ilustracje włączone do zbiorów kolekcji sztuki Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Edukacja

Absolwentka grafiki na ASP w Warszawie, grafiki w ESAD College of Art and Design w Porto, projektowania ubioru w MSKPU i design management na SWPS. Udział w ROK–V4 Young Professional Cultural Exchange Camp w Seulu (Korea Południowa) na zaproszenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski oraz Ministra Spraw Zagranicznych Korei Południowej jako przedstawicielka 1 z 10 młodych profesjonalistów reprezentujących dziedziny kreatywne w Polsce.

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Zakwalifikowanie się do Wystawy Ilustratorów podczas Targów Książki dla Dzieci w Bolonii 2019 jako jedna z 76 ilustratorów z 27 krajów świata; nominacja do Nagrody Głównej PISF 2016 w kategorii Plakat Filmowy; statuetka Must Have 2016 przyznana przez Łódź Design Festival dla autorskiego projektu Zagrywki (statuetka przyznawana najlepiej zaprojektowanym produktom w Polsce); wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2016 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i ZAIKS; nominacja do Nagrody Głównej w konkursie Projekt Roku 2016 organizowanym przez STGU; nominacja do Nagrody Głównej w katagorii Portfolio–Ilustracja w konkursie Klubu Twórców Reklamy; nominacja do Nagrody Głównej w konkursie Książka Dobrze Zaprojektowana – Zacznijmy od Dzieci; dwukrotna publikacja projektów w roczniku Print Control (2016, 2018) prezentującym najlepsze projekty drukowane w Polsce.